Kilpailu 1.2.2020, paikka Pysäkkitie 5, 08680 Lohja , järjestäjä HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY

[A Maksi 3] [A Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [B Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Medi 3] [C Mini 3] [C Pikkumini 3] [B Medi 3] [B Mini 3] [B Pikkumini 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [A Pikkumini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 25, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS 38,07 4,91 -10,93 0 -10,93  
2 18 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko RimA 39,47 4,74 -9,53 0 -9,53 SERT-A
3 23 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 39,59 4,72 -9,41 0 -9,41  
4 22 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sara Malinen HSKH 40,79 4,58 -8,21 0 -8,21  
5 11 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI 40,95 4,57 -8,05 0 -8,05  
6 13 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 33,62 5,56 -15,38 5 5  
7 25 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 36,10 5,18 -12,90 5 5  
8 8 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 53,07 3,52 4,07 5 9,07  
9 10 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK 41,90 4,46 -7,10 10 10  
  1 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  3 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  4 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  5 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  7 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  9 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU         HYL  
  12 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  14 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD         HYL  
  15 borcol Emil Vindicate's Scootaloo Anu Saikku-Bäckström RFF         HYL  
  16 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander LÄGI         HYL  
  17 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU         HYL  
  19 pyrpal Kundi Kivasti Pojat On Poikii Riina Korhonen VAU         HYL  
  20 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL  
  24 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  26 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Vieltojärvi I-HAH         HYL  
  6 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  2 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         POIS  

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT 36,16 5,17 -12,84 5 5  
2 35 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 37,86 4,94 -11,14 5 5  
3 36 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 42,87 4,36 -6,13 5 5  
4 34 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 43,51 4,30 -5,49 5 5  
  29 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  30 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL  
  31 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT         HYL  
  33 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  37 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL  

B agilityrata, maksi 3, kello 11:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 27, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 39,24 5,22 -14,76 0 -14,76  
2 19 pyrpal Kundi Kivasti Pojat On Poikii Riina Korhonen VAU 43,82 4,68 -10,18 5 5  
3 14 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD 53,79 3,81 -0,21 5 5  
4 16 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander LÄGI 40,33 5,08 -13,67 10 10  
5 21 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS 53,85 3,81 -0,15 10 10  
6 9 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU 52,39 3,91 -1,61 15 15  
  1 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  28 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU         HYL  
  3 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK         HYL  
  4 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  5 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH         HYL  
  6 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW         HYL  
  7 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU         HYL  
  8 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  10 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  11 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  12 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  13 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW         HYL  
  15 borcol Emil Vindicate's Scootaloo Anu Saikku-Bäckström RFF         HYL  
  18 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko RimA         HYL  
  20 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL  
  22 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sara Malinen HSKH         HYL  
  23 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK         HYL  
  24 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  25 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS         HYL  
  26 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Vieltojärvi I-HAH         HYL  
  27 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU         HYL  
  2 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         POIS  

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 11:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 35 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT 44,24 4,63 -9,76 5 5  
2 36 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 48,40 4,24 -5,60 5 5  
3 31 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 44,43 4,61 -9,57 10 10  
4 39 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen NAS 48,05 4,27 -5,95 10 10  
5 38 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK 66,48 3,08 12,48 10 22,48  
  29 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO         HYL  
  30 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW         HYL  
  32 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT         HYL  
  33 auskel Rukka Kiipelin Hehkee Heila Reetta Keski-Lahti HI-HA         HYL  
  34 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT         HYL  
  37 kerter Lexa Geijes Hope You Are Jonna Pietilä I-HAH         HYL  
  40 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  

C hyppyrata, maksi 3, kello 12:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 26, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Chess Peatdigger Chess Sanna Rannikko JAU 34,48 5,34 -11,52 0 -11,52  
2 27 borcol Next Breezing Flame Laura Verkamo HAU 34,65 5,31 -11,35 0 -11,35 SERT-H
3 5 borcol Jura Dreamoor Iron Man Mika Harinen HSKH 34,74 5,30 -11,26 0 -11,26  
4 21 auspai Mysti Cryptonite Halo Sonja Löfgren NAS 35,15 5,23 -10,85 0 -10,85  
5 19 pyrpal Kundi Kivasti Pojat On Poikii Riina Korhonen VAU 36,80 5,00 -9,20 0 -9,20  
6 25 borcol Hurja Dreadful Vixens Mad-Eye Moody Maija Kirves NAS 37,01 4,97 -8,99 0 -8,99  
7 28 lyhcol Mortti ALLEGORY CHARLEMAGNE Laura Verkamo HAU 40,90 4,50 -5,10 0 -5,10  
8 14 labnou Bobi Helkyn Peter Pan Liina Juopperi ATD 41,31 4,45 -4,69 0 -4,69  
9 8 isovil Kardemumma Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH 49,73 3,70 3,73 0 3,73  
10 16 borcol Hupi SAUNAJAAKON BLUFF Marjo Korander LÄGI 38,38 4,79 -7,62 5 5  
11 3 borcol Pele Nijinsky Hannamaria Kuusio KKK 38,44 4,79 -7,56 5 5  
12 6 borcol Soppa Aisknekht Godsend Tiina Järvinen LAW 36,73 5,01 -9,27 10 10  
13 13 borcol Wow SHADOW OF AIRE TAKE A CHANCE Jaakko Suoknuuti LAW 42,01 4,38 -3,99 10 10  
14 18 borcol Typy Divining Rod's Fast Girl Anja Savikko RimA 51,37 3,58 5,37 10 15,37  
15 7 borcol Kumma Kvarkin Dalmore Eeva Sävelä HAU 52,63 3,50 6,63 10 16,63  
16 9 belpam Nuka Tammikallion Nougat Miia Lönnqvist JAU 37,00 4,97 -9,00 20 20  
17 23 belpat Glock Dujoiedevie Kaptah Jonna Judin KKK 45,81 4,02 -0,19 35 35  
  1 auspai Naksu Capricole Hawaiian Hawthorn Liisa Teräaho LÄGI         HYL  
  4 borcol Bou LITTLE STEP'S VIVALDI Tessa Seuranen LÄGI         HYL  
  10 auspai Vimma Cryptonite Will-O'-Wisp Sari-Anne Björklund KKK         HYL  
  11 borcol Pera Eyewitness Mastermind Satu Pihlajamäki LÄGI         HYL  
  12 pitcol Aatu PANDARELLAN KOHINOOR Jenni Keskimäki ATT         HYL  
  20 belpam Kilju MECBERGER MARTTA Janne Lehtinen LÄGI         HYL  
  22 borcol Särmä Jolly Agile Finntastic Fizz Sara Malinen HSKH         HYL  
  24 auspai Nala Ounou Metka Mustamaija Anna Laakso ATT         HYL  
  26 auskel Tiko Didaktic's Joyride Hanna Vieltojärvi I-HAH         HYL  
  2 borcol Verso Valmis Clint Aino Mutka I-HAH         POIS  
  15 borcol Emil Vindicate's Scootaloo Anu Saikku-Bäckström RFF         POIS  

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 12:20, tuomari Anne Savioja, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 39 borcol Pimu Mcsanikan Forever Mine Marika suominen NAS 36,14 5,09 -9,86 0 -9,86 SERT-H
2 32 auskel Neo Nallikallion Mä Olen Niin Pop Tapio Mäntysalo ATT 37,94 4,85 -8,06 0 -8,06  
3 36 auspai Jemma Karvakamun Heleä Hippu Jonna Kekki NAS 38,67 4,76 -7,33 0 -7,33  
4 30 borcol Vinkki LITTLE STEP'S VINKY Saija Mustonen LAW 31,96 5,76 -14,04 5 5  
5 29 borcol Virtane Maple Yard No Biggie Jan Dahl HANKO 35,65 5,16 -10,35 5 5  
6 31 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 40,68 4,52 -5,32 5 5  
7 34 novnou Ippu Redadict Bluffing Into Blind Helena Virtanen ATT 44,45 4,14 -1,55 5 5  
8 42 kerter Luna Crionna Bernadotte Jonna Pietilä I-HAH 49,94 3,68 3,94 10 13,94  
  35 espves Pihka Ran-Plan Furiousballad Tyyni-Tuuli Kosonen ATT         HYL  
  38 slapko Nella Sancandy's Elisabeth Keijo Kaarakainen VEIKK         HYL  
  40 borcol Breeze Away To Me Breeze Pirjo Yli-Juuti HAU         HYL  
  41 auspai Dot ATTIC ANGEL'S MODESTY BLAISE Veera Korhonen HAU         HYL  

C hyppyrata, medi 3, kello 13:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 21, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 33,97 5,89 -16,03 0 -16,03  
2 55 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI 37,39 5,35 -12,61 0 -12,61 SERT-H
3 48 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI 44,02 4,54 -5,98 0 -5,98  
4 43 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK 39,24 5,10 -10,76 5 5  
5 44 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka HyKU Ry 39,98 5,00 -10,02 5 5  
6 61 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 42,65 4,69 -7,35 5 5  
7 59 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Luusua HSKH 44,55 4,49 -5,45 5 5  
8 56 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK 46,90 4,26 -3,10 5 5  
9 57 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH 36,09 5,54 -13,91 10 10  
10 64 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU 50,63 3,95 0,63 10 10,63  
11 47 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RimA 45,75 4,37 -4,25 15 15  
  46 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  
  49 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  50 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  51 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen LÄGI         HYL  
  52 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RimA         HYL  
  53 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  54 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  58 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  60 kesvil Kaapo Yellowmellow Harry Potter Emma Raunila E-HKK         HYL  
  62 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  45 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         POIS  

C hyppyrata, mini 3, kello 13:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 20, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI 35,62 5,61 -14,38 0 -14,38  
2 84 shelam Cava BLACK CLASSIEL'S TORNADO OF SOULS Satu Luusua HSKH 36,30 5,51 -13,70 0 -13,70 SERT-H
3 80 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU 36,41 5,49 -13,59 0 -13,59  
4 68 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander LÄGI 37,47 5,34 -12,53 0 -12,53  
5 73 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 40,20 4,98 -9,80 0 -9,80  
6 77 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK 42,49 4,71 -7,51 0 -7,51  
7 85 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU 38,77 5,16 -11,23 5 5  
8 78 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 40,92 4,89 -9,08 5 5  
9 87 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 41,52 4,82 -8,48 5 5  
10 79 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI 43,11 4,64 -6,89 5 5  
11 71 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS 43,21 4,63 -6,79 5 5  
12 76 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 43,80 4,57 -6,20 5 5  
13 74 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela KARKK 43,95 4,55 -6,05 5 5  
14 83 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 54,95 3,64 4,95 5 9,95  
15 70 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Cajsa Nummelin LÄGI 46,91 4,26 -3,09 10 10  
  72 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  81 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  82 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  86 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  88 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA         HYL  
  67 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         POIS  
  75 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         POIS  

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 13:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander LÄGI 39,52 5,06 -10,48 0 -10,48  
2 90 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH 41,98 4,76 -8,02 0 -8,02  
  89 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  92 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala VEIKK         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 14:30, tuomari Esa Muotka, koirakoita 22, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 kesvil Kaapo Yellowmellow Harry Potter Emma Raunila E-HKK 50,90 4,32 -6,10 0 -6,10 SERT-A
2 54 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI 36,37 6,05 -20,63 5 5  
3 63 shelam Stig Pilvimarjan Avant Garde Sanni Kariniemi P-HAU 38,24 5,75 -18,76 5 5  
4 61 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY 46,19 4,76 -10,81 10 10  
5 47 shelam Nonnih Pilvimarjan Ariane Ari Kuparinen RimA 47,43 4,64 -9,57 10 10  
  43 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  44 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka HyKU Ry         HYL  
  46 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  
  48 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI         HYL  
  49 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         HYL  
  50 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  51 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen LÄGI         HYL  
  52 koohon Jina Tuulikaislan Yin Prisca Tanja Heimonen RimA         HYL  
  53 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  55 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  56 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  57 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  58 shelam Fendi Bumtsi Bum Zip Your Lip Linda Loikkanen SiSu         HYL  
  59 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Luusua HSKH         HYL  
  62 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  64 espves Zio CONCURRIDO ZIO Tarja Melakari TSAU         HYL  
  65 pyrpap Kipinä Salokannel Euforia Claudia Ottka I-HAH         HYL  
  45 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 20, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 47,47 4,63 -9,53 0 -9,53  
2 68 lägpys Taiga-Tassu Tulikäpälän Taiga Tuliraketti Marjo Korander LÄGI 44,86 4,90 -12,14 5 5  
3 84 shelam Cava BLACK CLASSIEL'S TORNADO OF SOULS Satu Luusua HSKH 48,30 4,55 -8,70 5 5  
4 78 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 51,09 4,31 -5,91 5 5  
5 88 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 55,68 3,95 -1,32 10 10  
  69 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI         HYL  
  70 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  71 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  72 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  73 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU         HYL  
  74 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela KARKK         HYL  
  76 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI         HYL  
  77 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  79 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  80 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  81 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  82 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  83 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK         HYL  
  85 shelam Luigi LUMIERE Sanni Kariniemi P-HAU         HYL  
  86 borter Tico Mel Arctic In Flames Riitta Laitinen TSAU         HYL  
  67 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         POIS  
  75 parson Hirmuinen Tupla-Täplän Timantti Marju Kiri LÄGI         POIS  

B agilityrata, pikkumini 3, kello 15:10, tuomari Esa Muotka, koirakoita 3, ihanneaika 57 s, enimmäisaika 86 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 91 lägpys Saara Tulikäpälän Saara Savusukeltaja Marjo Korander LÄGI 47,05 4,68 -9,95 5 5  
  89 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  90 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH         HYL  

A agilityrata, medi 3, kello 16:00, tuomari Esa Muotka, koirakoita 15, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 shelam Muru Williruusun Ellinoora Satu Luusua HSKH 44,88 4,72 -10,12 0 -10,12  
2 60 kesvil Kaapo Yellowmellow Harry Potter Emma Raunila E-HKK 52,66 4,03 -2,34 0 -2,34  
  43 espves Lykke GISLA DE SA ROCA Annika Hyvönen PORSK         HYL  
  44 espves Mimi Cherieamour Elina Vainikka HyKU Ry         HYL  
  46 cocspa Peltsi Lahjakas Beltsi Katja Parpala LÄGI         HYL  
  48 shelam Birka KEPPOSEN BIRKA Elina Junes LÄGI         HYL  
  50 shelam Wexi Neat Dream All Shock Up Inkeri Vapalahti TASSU         HYL  
  53 shelam Jäbä Sensusan Where Ever You Go Satu Paasio HyKU Ry         HYL  
  54 auskel Viima Vickulas Vispa Jouni Vahlstedt LÄGI         HYL  
  55 tarupi Melvin Yacatis Hurtiga Harald Cajsa Nummelin LÄGI         HYL  
  56 shelam Zelda Vicway Miss Almighty Sini Eriksson KKK         HYL  
  57 cocspa Odile FROSTY MORNING'S ODILE Anna Pekkala I-HAH         HYL  
  61 parson Raipe Viininvartijan Bablo Juha Alenius AGRY         HYL  
  62 koohon Wiima Black Amiikos Wolferina Wouda Sonja Rantala HI-HA         HYL  
  65 pyrpap Kipinä Salokannel Euforia Claudia Ottka I-HAH         HYL  
  45 parson Urho Juurusjärven Urho Minna Määttä TASSU         POIS  
  49 pyrpal Hikka KIVASTI RÄHINÄRAKKAUTTA Pia Pynnä LÄGI         POIS  
  66 shelam Yodi Käpäläkoplan Yodi Emmiina Abrahamsson LÄGI         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 16:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 16, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Dharma Halivaaran Uudenvuoden Taika Sanna Ahola LÄGI 45,30 4,68 -9,70 0 -9,70  
2 78 shelam Häkä Cardiwe's Everlasting Love Milla Saari LÄGI 46,23 4,59 -8,77 0 -8,77  
3 70 kääpin Olga Mildstream Gonnabe Feeling Chic Cajsa Nummelin LÄGI 48,43 4,38 -6,57 0 -6,57  
4 87 shelam Touko Followinsea Gangsta Gaprise Saara Koivumäki KIRSUT 48,52 4,37 -6,48 0 -6,48  
5 76 shelam Luna Karvakedon Luna Hanne Vallinkoski LÄGI 51,28 4,13 -3,72 0 -3,72  
6 88 ranbul Cora Honeybee Maarit Parkkinen HI-HA 57,56 3,68 2,56 0 2,56  
7 83 shelam Spyro MUSTANTASSUN PIKKUPRINSSI Sini Eriksson KKK 54,82 3,87 -0,18 5 5  
  71 shelam Shokki Käpäläkoplan Yogi Mari Sydänmaanlakka-Koivulahti NAS         HYL  
  72 shelam Sky ROKKITASSUN LATEST BLACK TRICK Eija Grof LÄGI         HYL  
  74 shelam Ansa Bumtsi Bum Zillion Dollar Babe Anne Huusela KARKK         HYL  
  77 kesvil Emma Jumparound Against All Odds Brita Långström KKK         HYL  
  79 parson Eevi HURJA-HILDAN AVELIA Mira Sinisalo LÄGI         HYL  
  80 shelam Ella SNOWGLOW'S ENIGMATIC MARIELLA Merja Hakala TASSU         HYL  
  81 shelam Mazy Gjerulff Eager To Be Amazing Tero Liljeblom LÄGI         HYL  
  82 shelam Milli TAIKAPENNIN KAINAH Barbro Lagerstam HANKO         HYL  
  84 shelam Cava BLACK CLASSIEL'S TORNADO OF SOULS Satu Luusua HSKH         HYL  
  67 mittel Pertti Mintgarden's Berlin Sirpa Hänninen JAU         POIS  

A agilityrata, pikkumini 3, kello 16:35, tuomari Esa Muotka, koirakoita 1, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  90 käävil Kerttu Terhomäen Kiss Kiss Bang Bang Pirjo Haglund I-HAH         HYL