Kilpailu 10.8.2019, paikka Tervanummi, 03100 Nummela, järjestäjä HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Mini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  2 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 espves Lysti MILLA MARINA OLA DE CALOR Juuli Launonen VEIKK 35,99 4,53 -18,01 0 -18,01 LUVA
2 4 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsen RimA 30,80 5,29 -23,20 5 5  
  3 auskel Lina WINSURE REAL SUGAR Heli Nikander HI-HA         HYL  
  5 kesvil Sylvi BREAKTHRU Johanna Korhonen JANKK         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 33,48 4,87 -20,52 5 5  
  7 borcol Indi PROMILLEN INDIGO-GO MARTINI Taina Westerholm LAW         HYL  
  8 espves Roope CARAYDAN RHODOCHITON Mari Rajala TASSU         HYL  
  9 slapko Rusettimarsu NAAVISEMON VIILEITÄ LINJOJA Tiina Lampimäki I-HAH         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13   Tessa TESSA Marianna Roine HAU 35,76 4,56 -18,24 0 -18,24 OIVA
2 12 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 61,45 2,65 7,45 15 22,45  
  11 silnou Calle SAGOVINDENS REMUS LUPIN Petra Snellman-Niemenpalo HAU         HYL  
  14 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI         HYL  
  15 whippe Mikke Sagramour Go For It tuuli strang W-H         HYL  
  16 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Sipilä LÄGI         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 11:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 jackru Penny PIKKUVEIJARIN KAUNIS KAAOS Anne Koskela HyKU Ry 37,88 4,30 -16,12 0 -16,12 LUVA
  2 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 11:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 espves Lysti MILLA MARINA OLA DE CALOR Juuli Launonen VEIKK 33,56 4,86 -20,44 0 -20,44 LUVA
2 5 kesvil Sylvi BREAKTHRU Johanna Korhonen JANKK 54,83 2,97 0,83 5 5,83  
  3 auskel Lina WINSURE REAL SUGAR Heli Nikander HI-HA         HYL  
  4 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsen RimA         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 11:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA 36,41 4,48 -17,59 15 15  
  7 borcol Indi PROMILLEN INDIGO-GO MARTINI Taina Westerholm LAW         HYL  
  8 espves Roope CARAYDAN RHODOCHITON Mari Rajala TASSU         HYL  
  9 slapko Rusettimarsu NAAVISEMON VIILEITÄ LINJOJA Tiina Lampimäki I-HAH         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 11:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 16 borcol Ebba AMBER DRAKONIT Jenni Sipilä LÄGI 36,04 4,52 -17,96 5 5  
2 13   Tessa TESSA Marianna Roine HAU 39,57 4,12 -14,43 5 5  
3 14 weimal Uno Mimmtrix Uno Pia Haltiala LÄGI 43,08 3,78 -10,92 5 5  
4 12 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 58,95 2,77 4,95 5 9,95  
5 11 silnou Calle SAGOVINDENS REMUS LUPIN Petra Snellman-Niemenpalo HAU 36,04 4,52 -17,96 10 10  
  15 whippe Mikke Sagramour Go For It tuuli strang W-H         HYL  

C hyppyrata, mini 1, kello 12:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 2, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 shelam Diesel ROKKITASSUN POWERED BY DIESEL Ilkka Grof LÄGI 23,52 5,14 -15,48 0 -15,48 LUVA
2 1 jackru Penny PIKKUVEIJARIN KAUNIS KAAOS Anne Koskela HyKU Ry 26,69 4,53 -12,31 0 -12,31 LUVA

C hyppyrata, medi 1, kello 12:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 espves Lysti MILLA MARINA OLA DE CALOR Juuli Launonen VEIKK 22,40 5,40 -16,60 0 -16,60 LUVA
2 4 kesvil Pirskatti WOOLLY BOHEMIA'S ROBINSONS TROOPER Tarja Jämsen RimA 23,82 5,08 -15,18 0 -15,18 LUVA
  5 kesvil Sylvi BREAKTHRU Johanna Korhonen JANKK         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 12:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 7 borcol Indi PROMILLEN INDIGO-GO MARTINI Taina Westerholm LAW 28,34 4,27 -10,66 0 -10,66 LUVA
2 8 espves Roope CARAYDAN RHODOCHITON Mari Rajala TASSU 38,96 3,11 -0,04 10 10  
  9 slapko Rusettimarsu NAAVISEMON VIILEITÄ LINJOJA Tiina Lampimäki I-HAH         HYL  
  10 espves Nada Milla Marina Ensenada Marjo Saarinen HI-HA         HYL  

C hyppyrata, maksi 1, kello 12:40, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 39 s, enimmäisaika 59 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 12 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 39,93 3,03 0,93 0 0,93  
2 11 silnou Calle SAGOVINDENS REMUS LUPIN Petra Snellman-Niemenpalo HAU 28,31 4,27 -10,69 5 5  
3 13   Tessa TESSA Marianna Roine HAU 34,07 3,55 -4,93 15 15  

C hyppyrata, mini 2, kello 13:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 1, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 shelam Juuso MÄNNYNKÄVYN TURN UP THE SUN Jemina Immonen HAU 33,19 4,04 -7,81 0 -7,81 LUVA
  18 käävil Akira Mooncrystal's Pandoras Box Merja Nousiainen HyKU Ry         POIS  

C hyppyrata, medi 2, kello 13:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK 35,57 3,77 -5,43 0 -5,43 LUVA
2 19 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI 33,28 4,03 -7,72 5 5  
  23 espves Ronda BONACHÓN SWEET LADY Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  24 shelam Tšekki SMARTY MARTY KORYFEJ Karoliina Heikkinen VEIKK         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 13:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT 36,26 3,70 -4,74 0 -4,74 LUVA
2 25 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK 45,84 2,92 4,84 15 19,84  
  26 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor tuuli strang W-H         HYL  
  27 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Erja Takala HAU         HYL  
  29 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  

C hyppyrata, maksi 2, kello 13:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 6, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 29,98 4,47 -11,02 0 -11,02 LUVA
2 35 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 36,71 3,65 -4,29 0 -4,29 LUVA
3 30 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 48,63 2,76 7,63 10 17,63  
  31 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  34 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  36 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 14:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  17 shelam Juuso MÄNNYNKÄVYN TURN UP THE SUN Jemina Immonen HAU         HYL  
  18 käävil Akira Mooncrystal's Pandoras Box Merja Nousiainen HyKU Ry         POIS  

B agilityrata, medi 2, kello 14:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 espves Ronda BONACHÓN SWEET LADY Tiina Sundholm LÄGI 47,19 3,56 -4,81 5 5  
2 20   Inkeri INGRID Ria Alatalo TAMSK 38,32 4,38 -13,68 10 10  
3 22 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK 58,44 2,87 6,44 5 11,44  
  19 puli Moira Rastamyrskyn Sadepilvi Luna Laajakallio LÄGI         HYL  
  21 kesvil Kingi YELLOWMELLOW KING FISHER Emma Raunila E-HKK         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 14:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK 43,92 3,83 -8,08 5 5  
2 26 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor tuuli strang W-H 59,34 2,83 7,34 10 17,34  
  27 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Erja Takala HAU         HYL  
  28 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  29 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 14:20, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 47,87 3,51 -4,13 5 5  
2 34 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW 49,05 3,43 -2,95 10 10  
3 35 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI 65,63 2,56 13,63 10 23,63  
  30 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL  
  31 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  33 borcol VIP Peatdigger Zen Vigor Maisa Alatalo TAMSK         HYL  
  36 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 1, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 shelam Juuso MÄNNYNKÄVYN TURN UP THE SUN Jemina Immonen HAU 53,62 3,13 1,62 10 11,62  

A agilityrata, medi 2, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 kesvil Kingi YELLOWMELLOW KING FISHER Emma Raunila E-HKK 40,96 4,10 -11,04 5 5  
2 22 kesvil Alma WOOLLY BOHEMIA'S LADY SALMAKIA Johanna Korhonen JANKK 71,26 2,36 19,26 10 29,26  
  20   Inkeri INGRID Ria Alatalo TAMSK         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 4, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT 54,33 3,09 2,33 5 7,33  
2 26 whippe Monni Sagramour Magic Endeavor tuuli strang W-H 51,42 3,27 -0,58 10 10  
  27 auspai Sindi Attic Angel's Sydney Fox Erja Takala HAU         HYL  
  29 borcol Milli QUELLYANE NORTHERN LIGHTS Eva-Maria Sipilä VEIKK         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 15:10, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 7, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 pitcol Rulla Maple Yard Oh-La-La Leila Kytölä LÄGI 38,40 4,38 -13,60 0 -13,60 LUVA
2 30 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 61,61 2,73 9,61 5 14,61  
  31 borcol Lamppu Upland Lamp Aino Mutka I-HAH         HYL  
  33 borcol VIP Peatdigger Zen Vigor Maisa Alatalo TAMSK         HYL  
  34 pitcol Cheri Maple Yard Omg Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  35 lyhcol Poju DALIMATTAS PLAY TIME Johanna Alatalo LÄGI         HYL  
  36 auspai Mahtis SHEPMATE'S CLEVER BRAIN Mari Rissanen HI-HA         HYL