Kilpailu 8.6.2019, paikka Tervanummi, 03100 Nummela, järjestäjä HIIDEN HAUKUT HII-HAU RY

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Pikkumini 2] [C Medi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Maksi 2] [B Pikkumini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Maksi 2] [A Pikkumini 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2]

A agilityrata, mini 1, kello 14:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 shelam Penni TAIKAPENNIN MIMOSA Elisa Oinonen HAU 34,62 4,71 -20,38 0 -20,38 OIVA
2 61 parson Vinski Fatous Intensive Athos Tuija Rankama LÄGI 59,82 2,72 4,82 20 24,82  
  63 shelam Iida Ze Zlaté Hvezdy Iida Isabella Ahlström KKK         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 14:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 4, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 65 koohon Riemu CAVALRIINA'S JANTE JIMENO Petra Snellman-Niemenpalo HAU 41,41 3,94 -13,59 5 5  
  66 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä AST         HYL  
  67 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  
  68 shelam Luka MYHAPPINESS JUST GOT LUCKY Tiina Saranpää AST         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 14:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD 44,97 3,62 -10,03 5 5  
  69 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  71 espves Kosti CASSIUSCLAY Heidi Auranen LÄGI         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 14:20, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 55 s, enimmäisaika 83 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  72 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         HYL  
  75 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI         HYL  

B agilityrata, pikkumini 1, kello 15:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 0, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  76 x-rotu wilma WILMAWADELMA lea vierula LEVEK         POIS  

B agilityrata, mini 1, kello 15:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 62 borter Nano HEATHBERRY'S TURN ON A DIME Jaana Lindfors NAS 50,38 3,14 -2,62 5 5  
2 64 shelam Penni TAIKAPENNIN MIMOSA Elisa Oinonen HAU 34,26 4,61 -18,74 10 10  
3 63 shelam Iida Ze Zlaté Hvezdy Iida Isabella Ahlström KKK 35,99 4,39 -17,01 10 10  

B agilityrata, medi 1, kello 15:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 4, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 shelam Luka MYHAPPINESS JUST GOT LUCKY Tiina Saranpää AST 35,24 4,48 -17,76 15 15  
2 66 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä AST 53,95 2,93 0,95 15 15,95  
  65 koohon Riemu CAVALRIINA'S JANTE JIMENO Petra Snellman-Niemenpalo HAU         HYL  
  67 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 15:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  69 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT         HYL  
  70 x-rotu Kira KIRA Mari Kymäläinen ATD         HYL  
  71 espves Kosti CASSIUSCLAY Heidi Auranen LÄGI         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 15:10, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 55,55 2,84 2,55 10 12,55  
  72 briard Nuka NARNIA DU MANOIR NOBLE Annamari Aarnio NU-PU         HYL  
  75 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI         HYL  

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 16:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 0
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  76 x-rotu wilma WILMAWADELMA lea vierula LEVEK         POIS  

C hyppyrata, mini 1, kello 16:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 shelam Iida Ze Zlaté Hvezdy Iida Isabella Ahlström KKK 42,94 3,75 -6,06 10 10  
  62 borter Nano HEATHBERRY'S TURN ON A DIME Jaana Lindfors NAS         HYL  

C hyppyrata, medi 1, kello 16:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 66 pumi Nova NOISY DOG'S FANTASY Kristiina Lehvilä AST 37,63 4,28 -11,37 0 -11,37 LUVA
2 68 shelam Luka MYHAPPINESS JUST GOT LUCKY Tiina Saranpää AST 49,49 3,25 0,49 15 15,49  
  67 espves Coco WEEWADDLE TIME AFTER TIME Kirsi Laukkanen LÄGI         HYL  

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 16:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 lagrom Balbo Yestas Wooster Minna Hietanen ATT 58,56 2,75 9,56 5 14,56  

C hyppyrata, maksi 1, kello 16:00, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 74 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 borcol Freya Dreaming Of You Pirouette To Mithrandir Karoliina Koskinen LÄGI 33,15 4,86 -15,85 0 -15,85 LUVA
2 73 pitcol Milla MILLAKE'S CINDER CECILIA Sirpa Kuisma TAMMI 55,32 2,91 6,32 0 6,32  
  74 silnou Calle SAGOVINDENS REMUS LUPIN Petra Snellman-Niemenpalo HAU         HYL  

C hyppyrata, pikkumini 2, kello 16:50, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 41,16 3,64 -4,84 0 -4,84 OIVA

C hyppyrata, medi 2, kello 16:50, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK 29,78 5,04 -16,22 0 -16,22 LUVA

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 16:50, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU 29,50 5,08 -16,50 0 -16,50 LUVA
2 79 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK 39,65 3,78 -6,35 5 5  
  81 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Emma Engman JAU         POIS  

C hyppyrata, maksi 2, kello 16:50, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 4, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 whippe Meeko Apache Nation's A Hardnuttocrack Maarit Parkkinen HI-HA 27,57 5,44 -18,43 5 5  
  83 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  87 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  89 pitcol Ava Maple yard jealous sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  88 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         POIS  

B agilityrata, pikkumini 2, kello 17:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 55,79 3,41 -2,21 0 -2,21 OIVA

B agilityrata, medi 2, kello 17:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  78 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK         HYL  

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 3, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  79 espves Alpo ALPENWASSER CESAR Nina Koskinen VEIKK         HYL  
  80 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  85 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU         HYL  
  81 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Emma Engman JAU         POIS  

B agilityrata, maksi 2, kello 17:40, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 5, ihanneaika 58 s, enimmäisaika 87 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 86 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA 61,49 3,09 3,49 0 3,49  
  82 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen KKK         HYL  
  83 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU         HYL  
  87 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW         HYL  
  89 pitcol Ava Maple yard jealous sky Nina Karhunen HI-HA         HYL  
  88 borcol Don Don Anne Maria Riihimäki HAU         POIS  

A agilityrata, pikkumini 2, kello 18:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 77 popopk Laku Caramelon Here I Am Dixon Hanna-Leena Kujala KKK 52,95 3,36 -1,05 0 -1,05 OIVA

A agilityrata, medi 2, kello 18:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 1, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  78 koohon Erkki-Petteri AMOENUS SUNFIRE Seidi Koskinen KKK         HYL  

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 18:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  80 auskel Suzi Kelmi Kultavaranto Pauliina Kuronen HI-HA         HYL  
  85 borcol Fix SPOTTING FORZA FIX Juuso Kuparinen JAU         HYL  
  81 borcol Lucky Sandymae's I Should Be So Lucky Emma Engman JAU         POIS  

A agilityrata, maksi 2, kello 18:30, tuomari Jouni Kautto, koirakoita 5, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 pitcol Cheri Maple Yard Omg Päivi Granö LAW 48,84 3,64 -5,16 5 5  
2 82 borcol Riepu Vinkeän Villivirta Riikka Miettinen KKK 42,51 4,19 -11,49 10 10  
3 89 pitcol Ava Maple yard jealous sky Nina Karhunen HI-HA 45,24 3,93 -8,76 15 15  
4 83 borcol Mr. Dan WALKING DISASTER'S LOTUS ELITE Marko Kivihalme HAU 37,86 4,70 -16,14 20 20  
  86 pitcol Britney Black Sara's Britney Taru Mertoniemi HI-HA         HYL